Видалення базаліоми в Львове

Базаліома, також базальноклітинний рак шкіри, базальноклітинна карцинома шкіри - це найпоширеніше шкірне новоутворення (до 75-80% усіх випадків раку шкіри) злоякісного походження. Виникає у чоловіків і жінок старше 50 років, але може зустрічатися і серед молодих людей до 40 років. 

Для видалення базаліоми зазвичай використовують різні методи, такі як хірургічне втручання, кріотерапія, лазерне видалення або інші процедури, враховуючи місце та розмір ураження. Вчасна діагностика базаліоми є важливою для успішного лікування, тому регулярні медичні огляди та відслідковування будь-яких змін на шкірі рекомендуються, особливо у осіб з підвищеним ризиком.

Базаліома фото Bogomolets Clinic

 

Причини виникнення базаліоми

Як виглядає базаліома Bogomolets ClinicБазальноклітинний рак розвивається з базального шару шкіри: найнижчого шару епідермісу. Саме базальний шар забезпечує природний процес регенерації шкіри. Тому новоутворення, що розвинулося з нього, отримує сприятливі умови для подальшого росту пухлини та прогресування хвороби. Цьому процесу також сприяють надлишок сонячного світла, регулярний механічний тиск у конкретній зоні (носоупорами окулярів, бретельками бюстгальтера, лямками рюкзака), використання канцерогенної косметики, зниження імунітету на тлі важкого хронічного захворювання.

Найчастіше це новоутворення розвивається на ділянках обличчя і тіла, відкритих впливу ультрафіолетових променів сонця. Це крила носа, періорбітальна (навколо очей) і періоральна (навколо рота) зони, зона декольте і шия, груди, кистьові та ліктьові згини. Рідше можна виявити базаліому на плечах і спині.

Види базаліоми

Базаліома шкіри буває декількох видів, які відрізняються між собою структурою:

  • Фіброепітеліальна - найлегший і найрідкісніший вид базаліоми, який вирізняється незначною величиною, локалізований на тілі та не спричиняє дискомфорту.

  • Поверхнева - має форму плоскої плями, яка блищить або лущиться і нагадує дерматит.

  • Склероподібна - має невеликий розмір, чітко виражені межі та трохи підноситься над поверхнею шкіри або втягнута за типом рубця.

  • Пухлинна - має вигляд щільного вузлового утворення, має тенденцію до утворення виразок, ерозій і свищів, які не загоюються.

  • Пігментна - має вигляд кольорової плями і вимагає диференціальної діагностики з метою виключення меланоми (найнебезпечнішої шкірної пухлини).

Чим небезпечний базальноклітинний рак шкіри

Незважаючи на частоту поширення і злоякісний перебіг, базаліома - це повільно зростаюча пухлина з вкрай рідкісним метастазуванням і сприятливим прогнозом. Однак вона не є звичайним косметичним дефектом, а залишається онкологічним захворюванням, яке небезпечне такими наслідками: 

  • високий ризик рецидивів;
  • вторинне інфікування із зовнішнього середовища, якщо дефект виглядає як виразка і постійно мокне;
  • перехід в інвазивну форму раку, що означає проростання в сусідні тканини з пошкодженням структури та порушенням роботи внутрішніх органів, якщо новоутворення розташоване біля очей, носа, вух.

Діагностика базаліоми

Відновити естетичну красу шкіри, уникнути можливих ускладнень і ризику переродження допомагає рання діагностика. Дерматологічне обстеження базується на зборі анамнезу та візуальному огляді з використанням головного діагностичного методу - дерматоскопії (вивчення стану поверхневих і глибоких шарів шкіри з 10-кратним оптичним збільшенням).

Під час огляду дерматолог визначає тип і стадію базаліоми, призначає додаткові аналізи та обстеження, підбирає індивідуальну тактику лікування.

Найважливішим та інформативним методом діагностики залишається біопсія тканин пухлини з подальшим патогістологічним дослідженням. Тільки цей метод дає змогу з високою точністю виявити наявність атипових (передракових) або злоякісних (ракових) клітин і визначити природу новоутворення.

Потрібна диференціальна діагностика з іншими хворобами шкіри: меланомою, системним червоним вовчаком, хворобою Боуена, псоріазом.

Самодіагностика базаліоми

Не пропустити загрозу для краси та здоров'я допоможе самообстеження. Оглянути обличчя і тіло в домашніх умовах можна самостійно або за допомогою близької людини.

Першим симптомом базаліоми є поява на шкірі рожевої плямочки, що лущиться, або прищика. Багато хто відразу починає змащувати її кремом. Але якщо протягом 3 місяців після появи пляма або прищ не минає - це вже вагомий привід для звернення до дерматолога.

До інших характеристик, якими володіє базальноклітинний рак шкіри, належать такі:

  • не схоже на бородавку;
  • лисніє;
  • лущиться;
  • підноситься над шкірною поверхнею (має форму острівця, вугра, шишечки);
  • відрізняється за кольором (блідий, червоний, синій, темно-коричневий, чорний);
  • має нерівні (рвані) краї;
  • викликає тактильний дискомфорт або больові відчуття;
  • має вигляд мокнучої виразки і супроводжується виділеннями (водянистими, кров'янистими, гнійними).

Лікування базаліоми в Bogomolets Clinic у Львові

У нашій клініці базаліома на обличчі або тілі видаляється з використанням інвазивних (хірургічних) і малоінвазивних (нехірургічних) методів:

  1. Класична хірургія (видалення базаліоми) - традиційне висічення скальпелем у межах здорових тканин, яке використовується для усунення великих і глибоких новоутворень. Найпоширеніший метод оперативного лікування, який, однак, дає змогу виконати лише відтерміновану біопсію (після операції) і залишає ризик рецидивів до 10%. 
  2. Мікрографічна хірургія за Мосом - техніка, що поєднує хірургічне висічення пухлини з одночасним дослідженням під мікроскопом безпосередньо під час операції. Дозволяє оцінити чистоту краю резекції від ракових клітин і переконатися, що пухлина видалена повністю. Найефективніша і найсучасніша хірургічна техніка лікування раку шкіри, яка зберігає здорові тканини в максимальному обсязі і знижує ризик розвитку рецидивів у 10 разів.
  3. Лазерна абляція - передбачає локальне випарювання випромінюванням лазера, має виражений косметичний ефект і підходить для лікування всіх видів базаліом. Метод вирізняється високою естетичністю і є терапією вибору для літніх людей, а також осіб із тенденцією до поганого загоєння ран і післяопераційних ускладнень.
  4. Кріодеструкція - означає руйнування новоутворення впливом екстремально низької температури рідкого азоту. Травматична процедура, яка підходить для видалення поверхневої базаліоми.

Лазерне видалення базаліоми і кріодеструкцію застосовують як допоміжні методи тільки після проведення біопсії та гістологічного дослідження.

Мікрографічна MOHS хірургія - найефективніша і найсучасніша хірургічна техніка видалення базаліоми, яку ефективно проводять дерматоонкологи клініки Богомольця у Львові.

Львівські дерматологи і дерматоонкологи Bogomolets clinic на високому професійному рівні проводять диференціальну діагностику базаліоми, підбирають найефективніший та найоптимальніший метод лікування, що включає видалення базаліоми будь-якої локалізації та ступеня складності. Головна місія наших лікарів - ефективне лікування шкіри для збереження здоров'я і життя людини.

Видалення базаліоми

Популярные вопросы о Видалення базаліоми

Куди дає метастази базаліома?

Базальноклітинний рак не відрізняється особливою агресивністю, тому він рідко дає метастази. Однак він може проростати в навколишні тканини, включаючи хрящі та кістки. Беручи до уваги переважну локалізацію базаліом в області обличчя та шиї, наслідки їх зростання можуть бути дуже серйозними, аж до смерті.

Як виглядає базаліома на початковій стадії?

Зазвичай пухлина утворюється на обличчі та руках – в області крил носа, носогубних та шийних складках, біля очей, мочок вух, у проміжках між пальцями. На початкових етапах базаліома проявляється перламутровою папулою, білястим вузликом, плямою.

Що буде, якщо не видаляти базаліому?

Підступність базаліоми полягає в тому, що від першої до останньої стадії вона може зростати до п'ятнадцяти років. І, якщо вчасно не звернути увагу, почне руйнувати м'язові тканини, хрящі та кістки.

Записаться на прием

Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии

Отзывы пациентов

Оставить отзыв
Все отзывы
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить!

Записаться на консультацию