Патогістологічні дослідження в Львове

Патогістологічне дослідження - це лабораторний метод діагностики, який призначений для прижиттєвого вивчення зразка біологічної тканини, пошкодженої запальним або пухлинним процесом. За індивідуальними показаннями рекомендується пацієнтам із неоднозначним діагнозом, а також у разі підозри на пухлинне захворювання. Це найточніший спосіб підтвердити або виключити такий діагноз як рак (зокрема, рак шкіри та меланому).

У Bogomolets Clinic є власна лабораторія, що забезпечує повний спектр лікувально-діагностичної допомоги - від якісного гістологічного дослідження і постановки точного діагнозу до призначення і проведення ефективного лікування. Наша команда - це тісна співдружність патоморфологів і дерматоонкологів, професійні та особистісні прагнення яких спрямовані на збереження здоров'я і порятунок людського життя.

Особливості роботи патогістологаПатогістологічні дослідження

Патогістолог - це лікар, який не лікує, а допомагає лікувати, тому ця спеціалізація має такі особливості:

  • Патогістолог (він же патоморфолог і патологоанатом) - це висококваліфікований лікар-діагност вузького профілю, що спеціалізується на патологічній анатомії - галузі медицини, яка вивчає викликані хворобою структурні зміни живих тканин на клітинному рівні;

  • Найчастіше лікар-патогістолог займається прижиттєвою діагностикою зразка біологічної тканини, а не посмертною аутопсією (препаруванням тіл у секційній залі), як вважає більшість людей;

  • Сучасна патогістологія - це синонім життя, зберегти яке та зробити здоровішим допомагають індивідуальний професіоналізм, високі медичні технології та глибокі знання анатомії;

  • Саме тому патоморфологи тісно співпрацюють у команді з лікарями, які використовують патогістологічний висновок для встановлення точного діагнозу, після чого призначають і проводять лікування пацієнта.

Як проводяться патогістологічні дослідження?

Інтраопераційне патогістологічне дослідження виконується під час проведення мікрохрафічної хірургії за методом Мооса, коли від результату залежить обсяг оперативного втручання хірурга. 

Планова гістологія проводиться у звичайному режимі. Але, незалежно від показань і умов, гістологічне дослідження відбувається за єдиною схемою і включає такі етапи:

  1. Біопсія - є найпершим етапом і передує будь-якому гістологічному дослідженню. Ця процедура означає забір зразка біологічної тканини у пацієнта і може виконуватися самостійно або під час операції. Залежно від обсягу забраної тканини, біопсія буває інцизійною (часткове видалення) або ексцизійною (повне видалення новоутворення, яке є і діагностикою, і лікуванням).
  2. Фіксація - виконується одразу після біопсії і означає обробку забраного матеріалу з метою приготування гістологічного препарату. Під час термінової гістології використовуються свіжозаморожені тканини без фіксації, які виготовляються за допомогою рідкого азоту в кріостаті. Під час планової гістології використовується фіксація тканин у парафіновому блоці.
  3. Мікротомія - нарізка гістологічного препарату на надтонкі зрізи, що виконується за допомогою мікротома: спеціального апарату, який здатен нарізати як фіксований у парафіні, так і не фіксований свіжозаморожений біоптат. Після мікротомії кожен зріз переноситься на слайд (предметне скло).
  4. Фарбування - обробка гістологічного препарату барвниками, що дає змогу підвищити контрастність у процесі мікроскопічної візуалізації та адекватно оцінити будову тканини.
  5. Мікроскопування - безпосередня патогістологічна діагностика, яка передбачає ретельне вивчення будови фрагмента тканини під мікроскопом.

Інтраопераційний результат гістології готовий уже за 30 хвилин, плановий можна отримати протягом 2-5 днів після взяття біологічного матеріалу в пацієнта. 

Для чого необхідна гістологія?

Патоморфологічне дослідження біопсійного або операційного матеріалу дає змогу побачити патологічні зміни, на підставі яких можна зробити такі висновки:

  • визначення природи новоутворення (злоякісне або доброякісне);
  • ідентифікація новоутворення (поліп, кіста, пухлина) і його вид;
  • визначення стадії та активності пухлинного процесу;
  • виявлення регіонарних або віддалених метастазів.

Переваги проведення патогістологічних досліджень у лабораторії Bogomolets Clinic

Ми - сучасна клініка та лабораторія, яка має свою історію та цінності:

  1. Наша лабораторія оснащена цифровим обладнанням експертного класу з потужними оптичними системами, що створює комфортні умови роботи для наших співробітників і допомагає виконувати достовірну діагностику.
  2. У лабораторії працюють найкращі патоморфологи України, які мають високий ступінь кваліфікації та унікальний практичний досвід - але не мають права на помилку, оскільки від цього залежить людське життя.
  3. У Bogomolets Clinic професія патогістолога оточена глибокою повагою колег і вдячністю пацієнтів, яким наші фахівці допомагають діагностувати тяжкі захворювання на ранніх стадіях та своєчасно обрати найбільш ефективну тактику лікування.
  4. Наші патогістологи якісно працюють можуть проводити як планові патогістологічні дослідження, так і інтраопераційні дослідження під час мікрографічної хірургії за методом Мооса.
  5. Патоморфологи лабораторії спеціалізуються на дерматопатологіях, помічають найменші патогістологічні зміни в шкірі та під час лабораторного аналізу біоматеріалу безпомилково визначають діагнозноз у найскладніших випадках.
Патогістологічні дослідження

Записаться на прием

Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии

Отзывы пациентов

Оставить отзыв
Все отзывы
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить!

Записаться на консультацию