Лікування карциноми (раку шкіри) в Львове
Діагноз "онкологія" викликає страх смерті. А шкірна пухлина вселяє ще й естетичний дискомфорт, оскільки часто локалізується на обличчі чи на відкритих ділянках тіла. Лікарі Bogomolets Clinic розуміють це та пропонують своїм пацієнтам сучасну діагностику та адекватне лікування раку шкіри, що рятують і життя, та унікальну красу людського тіла.
І хоча рак шкіри є небезпечним для життя захворюванням, він протікає не так агресивно, як рак внутрішніх органів. На ранніх стадіях при правильній тактиці лікування повного одужання вдається досягти 98-100% випадків, зберігши при цьому хорошу якість життя пацієнтів.
Що таке карцинома
Основним типом раку шкіри є карцинома. Карцинома шкіри - це злоякісна пухлина шкіри, яка формується з кератиноцитів епідермісу і має тенденцію до проростання вглиб дерми і гіподерми (підшкірно-жирової клітковини).
Рак шкіри, що виявлений на початкових стадіях (1 та 2), можна успішно лікувати, і це дозволяє пацієнтам повністю одужати. Але, якщо карцинома є більш агресивною, існує ризик, що вона може швидко розповсюджуватися та утворювати метастази. Тому дуже важливо регулярно перевіряти свою шкіру та вчасно звертатися до лікаря для виявлення та лікування будь-яких підозрілих новоутворень.
Симптоми раку шкіри
Зовнішні ознаки раку шкіри дуже різноманітні. Як правило, основним симптомом є папула, що довгий час не гоїться (вузликовий висип) або бляшка (велика плоска пляма). Поверхня покрита лусочками на кшталт струпів і може підніматися над навколишньою шкірою (гіперкератоз), і перебувати з нею однією рівні. За кольором пухлинного утворення може виникати гіперемія (почервоніння) або гіперпігментація (потемніння). В умовах відсутності лікування новоутворення поступово покривається виразками і проростає в нижні шари шкіри, призводячи до масштабного місцевого руйнування тканин. Так розвивається інвазивний рак шкіри, що вимагає глибокого хірургічного втручання з подальшою естетичною корекцією та регулярного моніторингу, щоб уникнути рецидивів.
Причини раку шкіри
Основними причинами карциноми є зміни структури шкірного покриву, що у результаті сонячних опіків, механічних травм, рубців.
Крім того, хвороба здатна розвиватися на ґрунті запальних процесів, що існували в анамнезі (лейкоплакія порожнини рота) і передракових станів (актинічний кератоз).
Існує також генетична схильність, яка проявляється та посилюється під впливом зовнішніх факторів. Вплив спадковості на патогенез раку шкіри неможливо коригувати - проте можливо своєчасно виявляти та видаляти новоутворення, для цього необхідно раз на півроку проходити обстеження з дерматоскопією у дерматоонколога.
Форми раку шкіри
Залежно від напрямку зростання, гістологічної структури та зовнішнього вигляду новоутворення, плоскоклітинний рак має такі форми:
Екзофітна (папілярна) форма - папілярна карцинома росте назовні, формуючи вузлувате піднесення над рівнем шкіри.
Ендофітна форма - проростає вглиб епідермісу і тканин, що підлягають (дерми, підшкірної жирової клітковини), часто кровоточить і покривається виразками.
Веррукозна (бородавчаста) форма – веррукозна карцинома має вигляд бородавки та росте повільно.
Чим небезпечна карцинома шкіри
При плоскоклітинній карциномі шкіри прогноз залежить від стадії та локалізації пухлинного процесу, наявності та розташування метастазів. Області обличчя (ніс, повіки, куточки очей, губи, вушні раковини) схильні до високого ризику місцевих рецидивів пухлини та частого метастазування.
Швидкість росту та ризик метастазування плоскоклітинного раку шкіри набагато вища, ніж базальноклітинного раку шкіри (базаліоми). Метастазування зазвичай відбувається на пізніх III та IV стадіях. Спочатку дочірні пухлини з'являються у місцевих тканинах та лімфовузлах, потім вражають найближчі внутрішні органи.
Присутність у шкірному покриві елементів плоскоклітинної карциноми – основна причина такого дефекту як шкірний ріг (акрохордон). Він відрізняється швидким зростанням у довжину і може досягати більших розмірів. При локалізації на обличчі або голові акрохордон є серйозним косметичним недоліком, оскільки спочатку нагадує канцелярську кнопку або шип рослини, а через роки стає схожим на роги тварини (ріг носорога, бивень слона, ікло кабана). А при появі на руці чи нозі створює відчутні труднощі у побуті, чіпляючись за одяг та заважаючи виконувати звичайні дії.
Однак це не означає, що на якомусь етапі патологічного процесу карцинома перестає бути карциномою та обов'язково переходить в акрохордон. Це означає, що карциноми збільшує ризик формування шкірного рогу як ускладнення основного захворювання. Тому для позбавлення від карциноми та усунення ймовірності отримати ще й шкірний ріг необхідна точна діагностика і грамотно підібране лікування.
Діагностика карциноми шкіри
Найперші ознаки раку шкіри – це будь-які ранки, що довго не гояться, на відкритих місцях, які найчастіше піддаються впливу ультрафіолету. Виявлення таких дефектів на носі, губах, вухах має одразу насторожити і стати приводом звернення до дерматолога. У ході консультації лікар ставить діагноз на підставі двох діагностичних методів:
- оптична, епілюмінесцентна, цифрова дерматоскопія;
- лікувально-діагностична біопсія з наступною патогістологічною діагностикою.
Головний діагностичний метод раку шкіри карциноми на консультації дерматолога – це дерматоскопія чи мікроскопія шкіри. Дерматоскопія дозволяє з високою точністю діагностувати рак шкіри будь-яких стадіях. На ранній стадії допомагає виявити наявність атипових клітин та своєчасно запобігти пухлинному процесу на межі переродження. А від початку лікування дозволяє проводити динамічний моніторинг перебігу захворювання та стану шкірного покриву. Таке спостереження триває до одужання.
Крім дерматоскопії для діагностики раку шкіри також використовується гістологія. Якщо шкірне новоутворення має великі розміри – спочатку виконується біопсія фрагмента, після чого проводиться повне хірургічне видалення. Якщо пухлина на шкірі маленька – пацієнт одразу прямує на оперативне лікування, під час якого пухлинна освіта видаляється та передається на гістологічне дослідження.
Плоскоклітинна карцинома – це серйозна онкологічна патологія, яка лікується не малоінвазивними апаратними методами, а радикальною хірургією з обов'язковим патогістологічним дослідженням.
Лікування раку шкіри в Bogomolets Clinic у Львові
Мікрографічна хірургія за Моосом є золотим стандартом одночасної діагностики та оперативного лікування карциноми шкіри. У ході операції, яка триває три-чотири години, чергуються два етапи: висічення та гістологічне дослідження тканин. Кількість таких чергувань індивідуальна і триває доти, доки краї резекції не стануть чистими від онкологічних клітин. Mohs хірургія поєднує радикальне видалення злоякісного новоутворення з економною резекцією здорових тканин, а також високою естетикою області, що оперується.
Класична хірургія значно поступається за вартістю методом Мооса, ціна лікування раку шкіри при звичайній операції дешевша в 4-6 разів. Але також поступається і ефективності, залишаючи приблизно 10% ймовірності рецидиву. Тому звичайне хірургічне висічення може бути показано виключно з економічною метою.
При периневральній інвазії, коли метастази розташувалися по ходу нерва, щоб уникнути рецидиву пухлини після операції може знадобитися додаткова променева терапія.
Після проведення оперативного лікування раку шкіри пацієнту рекомендується подальше спостереження в онколога раз на півроку. З метою профілактики рецидиву необхідно утримуватись від надлишку ультрафіолетового випромінювання. Відсутність рецидивів протягом 5 років поспіль свідчить про повне одужання.
Дерматоонкологи Bogomolets Clinic у клініці Львову лікують рак шкіри у дітей, дорослих та людей похилого віку, використовуючи високоефективні методи діагностики та лікування. Пам'ятайте, що від швидкості вашого реагування залежить не лише здоров'я, а й життя. Ми готові допомагати вам на будь-якому етапі захворювання та разом йти до успішного результату.
Популярные вопросы о Лікування карциноми (раку шкіри)
Як швидко розвивається карцинома?
Розвиток раку шкіри, в тому числі й карциноми, може мати різну швидкість. Зазвичай на початкових стадіях пухлина зростає досить повільно і не проявляється. Цей період зазвичай триває до 1-2 років. Проте відомі також випадки, коли новоутворення збільшувалося за кілька місяців.
Що не можна їсти при карциномі?
Пацієнтам, у яких діагностовано рак шкіри, протипоказано споживання жирної та калорійної їжі, консервантів, копченої, солодкої та сильно солоної їжі. Варто відмовитися від рафінованого цукру, напівфабрикатів і особливо фастфуду. А ось кількість білків хворим слід збільшити.
Врачи, предоставляющие эту услугу
ПодробнееЗаписаться на прием
Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии