Видалення розтяжок лазером в Львове
Розтяжки (стрії) – це атрофічні рубці, які проявляються утворенням смужок на шкірі, що локалізуються переважно в місцях найбільшого розтягування шкіри. Колір може варіювати від білого до фіолетового. Але навіть, якщо розглядати ці прояви як рубці, – все ж таки це окрема нозологія, яка потребує спеціального лікування та корекції у фахівця. Видалення розтяжок лазером найбільш дієвий спосіб для позбавлення від цього дефекту шкіри. Цей метод лікування використовується дерматологами і косметологами BOGOMOLETS CLINIC у Львові на найсучаснішому обладнанні.
Найчастіше розтяжки з'являються у молодих людей і, як правило, їх дуже хвилює цей серйозний косметичний дефект. Стрії досить поширене явище. За статистикою, кожна друга жінка і кожен десятий чоловік мають цей косметичний дефект.
Основна локалізація розтяжок це:
стегна,
сідниці,
живіт,
поперекова область,
молочні залози,
плечі.
Причини появи розтяжок
Основна причина появи розтяжок – це гормональний дисбаланс, з переважною роллю адренокортикотропного, тиреотропного гормонів, гормонів щитовидної залози, надниркових залоз та статевих залоз. Внаслідок дисбалансу роботи цих залоз порушується структура колагену, який є основним компонентом каркасу дерми. Гальмується вироблення нового здорового колагену. І в результаті, у місцях найбільшого перерозтягнення шкіри відбувається розрив деградованого колагену, і утворюються стрії.
Додатковими причинами появи розтяжок можуть бути:
- різке збільшення або зменження маси тіла;
- вікові зміни шкіри;
- ендокрінні захворювання;
- спадкова схильність.
Як правило стрії з'являються під час вагітності та пубертатному періоді, з поєднанням декількох факторів.
Клінічна картина розтяжок
Найчастіше стрії утворюються на стегнах, сідницях, ділянці нирок, животі, молочних залозах, плечах. У людей із серйозними гормональними порушеннями розтяжки можуть покривати всю поверхню тіла, до обличчя.
Зовнішньо розтяжки виглядають як радіальні або паралельні, як поздовжні, так і поперечні смуги червоно-синюшного кольору. Згодом їх колір може змінитися. Як правило, вони світлішають, набувають рожевого, а потім білого кольору. Це з етапами дозрівання рубця.
Перші півроку після утворення стрій вважаються «молодими», коли пошкоджена тканина дерми в результаті запальної реакції, заміщена на фіброзну, що складається з колагенових волокон, що лежать паралельно до шкіри. Колір розтяжок синюшно-рожевий. Після шести місяців стрії переходять у категорію «старих», вони біліють, що говорить про гістологічну будову зрілого фізіологічного рубця.
Методи лікування розтяжок у Львові в Bogomolets Clinic
Чим раніше розпочато лікування, тим більша ймовірність отримання найкращого результату. Молоді розтяжки краще піддаються лікуванню, тому що у них є у достатній кількості судини, клітинні елементи, зокрема фібробласти, що виділяють цитокіни, біологічно активні молекули, фактори росту, ферменти, структурні білки та ін.
Всі методи лікування спрямовані на симуляцію фібробластів, їх синтетичної та проліферативної активності, для відновлення зруйнованої дерми, для покращення мікроциркуляції та відновлення мікроциркуляторного русла в ділянці дефекту.
Оптимальне лікування розтяжок – це комплексний підхід, який передбачає використання декількох методів в одному курсі лікування. Тому що окрім лазерного видалення рекомендується ще ряд додаткових процедур, які закріплять цей ефективний метод лікування.
Видалення розтяжок лазером
Фракційне лазерне шліфування дає змогу отримати разючі результати з мінімальним часом відновлення.
Енергія лазера СО2, застосовується фракційним чином, створює дуже тонкі та рознесені колонки термального пошкодження, які проникають глибоко в дермальний шар шкіри та стимулюють утворення нового колагену та перебудову шкіри до більш здорової. Тканина між колонками термального ушкодження не торкається, що сприяє швидкому процесу загоєння. Можна сміливо сказати, що після процедури лазерного видалення практично немає періоду реабілітації. Пацієнт може відразу повернутися до активного способу життя. Єдине, що нагадуватиме про процедуру – невеликий набряк протягом 1-2 днів.
На курс лікування пропонується 2-4 процедури з інтервалом 3-4 тижні. Вже після першої процедури лазерного видалення розтяжож, приблизно через 3-4 тижні стрия стає більш поверховою та менш помітною.
Мезотерапія розтяжок
Якщо розташувати всі методи лікування стрій з їхньої ефективності, то на першому місці будуть мезотерапевтичні методики, оскільки дозволяють підвести безпосередньо до зони патогенетично обгрунтовані препарати. Для цього використовуються спеціальні засоби, які використовують для мезотерапії. Їх вводять на глибину 2-3 мм у тканину розтяжок.
Кровопостачання стрій потрібно поліпшувати всіх етапах їх існування, оскільки трофіка тканин сильно порушена. Відповідно, загальноприйнятими у мезотерапії техніками вводяться вазоактивні препарати. Ці препарати спрямовані на проліферацію нових судин та відновлення ушкоджених. До них відносяться: пентоксифілін, нікотинамід, рутин меліото, гінкобілоба у вигляді монопрепаратів або у поєднанні з прокаїном (новокаїном), який також має вазоактивну дію разом з імуномодулюючою.
Для стимуляції синтетичної та проліферативної активності фібробластів необхідно вводити в стрії біостимулюючі препарати: екстракт алое, плаценту, екстракт центеліазіатики, гіалуронову кислоту, гліколеву кислоту, кератиноцит комплемент, ембріобласти, пептиди та інші препарати. Для стимуляції колагеноутворення та нейтралізації вільно-радикального стресу у «молодих» стріях бажано вводити препарати вітамінів С, А, мікроелементи Zn, Cu, Se, Si, полівітаміни, органічний кремній.
Для додаткового поповнення об'єму стрій використовуються препарати гіалуронової кислоти, колагену, еластину, ГАГ, ГАГ-комплекс.
У середньому курс становить 10-12 процедур із частотою 1 раз на тиждень. Вазоактивні препарати з низькою молекулярною вагою можна застосовувати 2-3 рази на тиждень. Через 1-2 місяці після застосування інших методів лікування стрій бажано повторити курс мезотерапії. Сьогодні серед мезопрепаратів на лікування стрий застосовуються вже готові специфічні препарати, містять комплекс лікарських засобів даної патології. За 7-8 процедур цих коктейлів можна отримати добрі естетичні результати.
Пілінги
Зазвичай використовують ретиної, гліколі або АНА-кислоти, фенол. Обов'язково лише у низьких концентраціях. Ці види пілінгів не тільки щадно зменшують товщину епідермісу, а й стимулюють базальні кератиноцити та фібробласти дерми, що призводить до відновлення пошкоджених структур.
На косметичному ринку є пілінги, розроблені спеціально для лікування розтяжок. Вони досить комфортні, безпечні та ефективні, стимулюють регенерацію, покращують рельєф шкіри, підвищують зволоженість шкіри. Курс включає 10-15 процедур, інтервал між якими 2 тижні. Пілінг можна поєднувати з курсом мезотерапії.
Терапевтична мікродермабразія розтяжок
Ефект при лікуванні стрій цим методом пов'язаний не тільки з абразивною дією, але і з елементами «вакуумного масажу», що стимулює діючі на клітинні елементи дерми. Кількість сеансів залежить від товщини клітинних шарів, що видаляються за сеанс. Курс лікування – від 8 до 10 сеансів, 1 раз на 4-7 днів.
Що потрібно зробити перед процедурою лазерного видалення розтяжок
Перед фракційним лазерним шліфуванням розтяжок дотримуйтеся простих правил:
- Утримуйтесь від засмагання протягом 2 тижнів.
- Не використовуйте скраби та пілінги протягом 2 тижнів.
- Утримайтеся від відвідування лазень, саун та басейнів протягом 3 днів.
- Не застосовуйте креми та косметику на шкіру протягом 1 дня.
Післяпроцедурний догляд видалення розтяжок лазером
Тривалість реабілітаційного періоду зазвичай коливається від 3 до 7 днів. Після процедури на обробленій ділянці шкіри може виникнути почервоніння та легке печіння, які зазвичай зникають протягом кількох годин. Можливий також набряк та поява коричневих точок, але вони зазвичай зникають протягом перших днів. Після 3-4 днів може початися лущення шкіри, схоже на те, що відбувається після засмаги. Після тижня всі симптоми мають зникнути, а розтяжки стануть менш помітними.
Після фракційного шліфування лазером рекомендується:
- Утримуватися від намочення обробленої ділянки шкіри протягом 1 доби.
- Уникати теплових процедур (гаряча ванна, лазня, сауна, масаж) протягом 1 тижня.
- Не засмагати на сонці або в солярії.
- Не видаляти шкірні скоринки та не розчісувати їх.
- Застосовувати мазі та креми, рекомендовані лікарем.
Запрошуємо вас у клініку лікаря Богомолець – найкраще місце для догляду за шкірою! У нашій дерматологічній клініці у Львові ми використовуємо передове обладнання та залучаємо кращих дерматологів та косметологів в Україні. Тут ви зможете отримати високоякісне лікування та косметологічні процедури, включаючи видалення розтяжок. Наша команда гарантує результати, які відповідають найвищим стандартам, і зробить вашу шкіру доглянутою та привабливою.
Популярные вопросы о Видалення розтяжок лазером
Як краще прибрати розтяжки?
Найбільш ефективним засобом проти розтяжок всіх видів вважається фракційне лазерне шліфування, яке досить швидко призводить до очікуваних результатів.
Чи потрібно здавати аналізи коли є розтяжки?
В деяких випадках перед лікуванням розтяжок лікар може назначити наступні аналізи:
- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- біохімічний аналіз крові;
- біоптат шкіри;
- гормональний профіль;
- рівень кортизолу.
Записаться на прием
Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии