Видалення рубців лазером в Львове
Наша шкіра від природи досконала. Але хвороба, травма і операція пошкоджують її цілісність, після чого загоювання може відбуватися з порушеннями, утворюючи неприємні рубці та шрами.
І коли травматична подія накладає на обличчя або тіло відбиток у вигляді шраму – на допомогу приходить світло лазера, яке в руках професіоналів, дерматологів та косметологів BOGOMOLETS CLINIC у Львові, перетворюється на рятівний промінь, здатний зцілювати тіло і душу.
Що таке рубець?
Рубці або шрами – це утворення зі сполучної тканини, які формуються на етапі загоєння шкіри після травми, патологічного процесу або оперативного втручання.
Рубець відрізняється від здорової шкіри не тільки зовнішнім виглядом, а й анатомічною структурою. Він сформований сполучною тканиною, яка не містить волосяних фолікулів, сальних та потових залоз, а також меланіну.
Рубці також містять колаген – але не той, який робить шкіру еластичною та пружною, а більш щільний та грубоволокнистий.
Хто найбільше схильний до рубців?
Найчастіше рубцювання шкіри відбувається у людей з конкретними особливостями або захворюваннями, до яких належать:
- пацієнти з цукровим діабетом 1 та 2 типу (оскільки підвищений рівень глюкози в крові порушує процеси регенерації шкіри і загоювання ран);
- пацієнти з захворюваннями щитоподібної залози та наднирків (особливо якщо вони супроводжуються залізодефіцитною анемією);
- вегетаріанці та вегани, які вживають в їжу переважно або виключно рослинний протеїн;
- схильність до утворення келоїдних рубців передається генетично і найчастіше турбує африканців та азіатів;
- деякі генетичні захворювання супроводжуються схильністю до рубцювання шкіри через ураження сполучної тканини і порушення синтезу колагену (до них належать синдром Елерса-Данлоса, синдром Марфана, системний червоний вовчак та склеродермія).
Які бувають види рубців?
Існує чотири типи рубців, які відрізняються між собою за кольором, глибиною залягання в шкірі і фізичними відчуттями:
- Нормотрофічні – знаходяться майже на одному рівні зі шкірою і мають рожевий колір.
- Атрофічні – залягають нижче рівня шкіри і відрізняються блідим, майже білим кольором.
- Гіпертрофічні – піднімаються над рівнем шкіри, мають червоний колір і викликають певний дискомфорт.
- Келоїдні – найагресивніший тип рубців, які значно піднімаються над поверхнею шкіри, виходять за межі первинної рани, відрізняються насиченим червоним кольором, а також сверблять і навіть болять.
Які рубці лікуються в нашій клініці?
Жоден з чотирьох типів рубців не розсмоктується і не зникає самостійно. Всі рубці потребують спеціального лікування – це може бути медикаментозне, хірургічне (висічення з накладанням косметичного шва, пересадка власної шкіри) або лазерне видалення шрамів.
Дерматологи і дерматокосметологи BOGOMOLETS CLINIC у Львові допомагають успішно і комфортно позбуватися таких дефектів шкіри:
- післяопераційні рубці;
- посттравматичні рубці;
- рубці після опіків;
- стрії (розтяжки після вагітності або набору ваги);
- рубці після кесаревого розтину;
- рубці після пірсингу і татуювання;
- постакне (рубці після акне або вугрової хвороби);
- рубці після вітрянки (вітряної віспи).
Лазерне видалення рубців у Львові в BOGOMOLETS CLINIC?
Лазерне шліфування рубців – це малоінвазивна і безконтактна апаратна методика, завдяки якій шкіра в області рубцевих змін повністю оновлюється. Під час сеансу лазерне випромінювання обробляє зону рубця – і формує мікроперфорації (порожні стовпчики в товщі рубця), рівномірно випаровуючи рубцеву тканину по типу решітки. Кожного наступного сеансу лазер утворює в товщі рубця все більше таких мікроперфорацій.
Після кожного сеансу пацієнт може відмічати легке почервоніння, свербіж, печіння та поколювання шкіри. Для зменшення цих відчуттів в кінці кожного сеансу лікар змащує шкіру пацієнта легким зволожуючим засобом з декспантенолом (Бепантен).
Через певний час випарувана тканина рубця заміщається молодими та здоровими клітинами шкіри, які ростуть і поступово заповнюють собою численні порожнини. Протягом 1-1,5 місяців після лазерного лікування колір та структура шкіри на місці рубцевого дефекту поступово стають подібними до здорової шкіри.
Окрім лікування рубців, лазерні промені володіють додатковим ліфтинговим ефектом – і повертають шкірі пружність та еластичність.
Які протипоказання до лазерного шліфування рубців?
Вплив лазерного випромінювання на шкіру та організм протипоказаний в наступних випадках:
- запальні, інфекційні та пухлинні процеси в зоні рубця;
- схильність до рубцювання шкіри та утворення келоїдів;
- системні захворювання в стадії декомпенсації (в тому числі цукровий діабет важкої форми);
- запальні та інфекційні процеси, які викликають підвищення температури тіла;
- хвороби крові та порушення гемостазу;
- онкологічні захворювання будь-якої локалізації;
- аутоімунні захворювання;
- епілепсія;
- вагітність та період годування груддю.
Як доглядати за шкірою після лазерного видалення рубця?
Реабілітаційний період після видалення рубців лазером накладає на пацієнта певні обмеження:
- зону рубця не можна мочити протягом доби після кожного сеансу;
- не можна накладати косметику, робити масаж та засмагати;
- заборонено здирати кірки, які утворюються в місцях перфорації лазером – це може порушити процес загоєння шкіри і стати причиною інфікування.
Лікарі BOGOMOLETS CLINIC – це фахівці в галузі захворювань і дефектів шкіри, а також лазерних технологій, які вони успішно використовують для лікування рубців різного походження.
Обираючи лазерне видалення рубців в нашій клініці у Львові, ви отримуєте кваліфіковану медичну допомогу з відмінним естетичним результатом.
Популярные вопросы о Видалення рубців лазером
Скільки потрібно сеансів лазера для видалення шраму?
Кількість сеансів залежить від складності походження та розміру рубця або шраму. Невеликі дефекти згладжуються після 2 – 3 процедур. Складні випадки потребують більшої кількості сеансів. Великі, опуклі та застарілі рубці видаляються приблизно через 8 – 10 процедур.
Які рубці не можна видаляти лазером?
За допомогою лазера не видаляються келоїдні рубці, такий спосіб видалення може призвести до розростання рубцевої тканини.
Що не можна робити після видалення шраму лазером?
Рекомендуються наступні обмеження після процедури:
- Протягом періоду реабілітації, що займає близько 7 днів, бажано виключити фізичні навантаження, лазню та сауну.
- Протягом 3 тижнів - уникати прямої дії сонячних променів та ультрафіолету штучного походження (солярію).
Записаться на прием
Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии