Лікування ксантоми в Львове

Ксантома - це доброякісна жирова пухлина шкіри, етіологія якої в 50% випадків пов'язана з важкими метаболічними порушеннями. Вона не викликає болю і не остає злоякісною. Але в міру зростання починає заважати, особливо якщо знаходиться на розгинальних поверхнях рук або ніг.

Кстанома фото Bogomolets Clinic

З безлічі доброякісних пухлин шкіри дерматологи Bogomolets Clinic у Львові діагностують і видалять саме ту, яка заважає вам. Ось уже понад 20 років найкращою нагородою за унікальний досвід і новаторство в галузі застосування лазерних технологій стає здоров'я наших пацієнтів. 

Ксантома - жирова пухлина внаслідок високого холестерину

Ксантома, також ксантоматоз - це доброякісна пухлина, сформована накопиченням жирової тканини безпосередньо в шкірі (рідше в підшкірному просторі). 

Починаючись із маленьких папул (вузлових висипань), це новоутворення впродовж кількох місяців формується в бляшки, які схильні зливатися між собою. Колір ксантоматозних висипань варіює від тілесного і жовтого до помаранчевого і рожево-червоного.

Причини появи ксантоми

Ксантоми та холестерин мають тісний взаємозв'язок. Але тільки в половини пацієнтів виникнення цієї пухлини супроводжується підвищенням рівня холестерину в крові та наявністю відповідного сімейного анамнезу (спадкової дисліпідемії, ендокринних і метаболічних порушень). У разі сімейної дисліпідемії відзначається відсутність рецепторів або зниження рецепторної чутливості до ліпопротеїдів низької щільності: так званого "поганого" холестерину.

В іншої половини пацієнтів ксантома на шкірі обличчя або тіла розвивається після 50 років через вікові зміни метаболізму в організмі.

У разі появи ксантоми у дітей і підлітків причина полягає в порушенні ліпідного обміну.

Ксантома на обличчі або тілі також може виникати як реакція на приймання таких препаратів, як естрогени, пероральні ретиноїди, преднізолон, циклоспорин.

Види ксантом

Ксантоми найчастіше бувають множинними, рідше поодинокими і класифікуються на такі види:

  • Ксантелазма або плоска ксантома - найпоширеніша форма ксантоми. Це плоска або злегка опукла бляшка м'якої консистенції, яка локалізується тільки на повіках і є виключно косметичним дефектом. 
  • Долонна ксантома - плоскі смуги жовто-помаранчевого кольору, які розташовуються в шкірних складках долонь. Виникає на тлі холангіту та біліарного цирозу печінки.
  • Еруптивна ксантома - гостра форма ксантоми, яка відрізняється раптовою появою множинних вузликових висипань, оточених червоною облямівкою. Найчастіше локалізується на ліктях і сідницях. З'являється у пацієнтів із сімейною дисліпідемією та цукровим діабетом у стадії декомпенсації.
  • Сухожильна ксантома - щільне вузлове утворення тілесного або жовтого кольору, розташоване в ділянці розгиначів пальців кистей і ахіллових сухожиль ніг. Схильність до цього типу ксантом передається за домінантним типом успадкування від батьків до дитини. У рідкісних випадках при злоякісній дисліпідемії спостерігається важкий перебіг, який обмежує тривалість життя пацієнта.
  • Туберозна ксантома - тверде горбисте новоутворення жовтувато-бурого кольору, яке розташоване над колінними та ліктьовими суглобами. Також може виникати на сідницях. Розвивається на тлі спадкового порушення обміну ліпідів.

Чим небезпечна ксантома

Шкірні ксантоми не перероджуються в рак шкіри. Однак вони також не регресують, продовжуючи збільшуватися в розмірах і кількості.

Ксантома шкіри може бути ознакою виникнення серцево-судинних захворювань. Зокрема, ішемічної хвороби серця та облітеруючого атеросклерозу нижніх кінцівок. А поява ксантом у пацієнтів молодого та зрілого віку вказує на можливу наявність таких захворювань як панкреатит, цукровий діабет, холангіт, біліарний цироз, хронічна ниркова недостатність.

Діагностика ксантоми

Наші дерматологи діагностують усі види ксантом в київській клініці на підставі клінічного огляду з дерматоскопією. Для підтвердження первинної або вторинної дисліпідемії проводиться аналіз крові на ліпідний профіль (ліпідограма).

Гістологічне дослідження виявляє в дермі великі пінисті гістіоцити (так звані ксантомні клітини), цитоплазма яких насичена ліпідами, а також часточкову структуру новоутворення. 

Диференціальна діагностика необхідна для відмінності ксантоми від атероми (кісти сальних залоз) і ліпоми (жировика). Туберозні та сухожильні ксантоми слід диференціювати від деформацій суглобів за ревматоїдного артриту та подагри.

Лікування ксантоми у Львові в Bogomolets Clinic 

Висококваліфіковані дерматологи львівської клініки проводять ефективне й безболісне видалення ксантом наступними методами:

  • радіохвильове видалення; 
  • електрокоагуляція; 
  • хірургічне висічення (за необхідності поєднується з блефаропластикою).

Головна тактика лікування ксантоми на тлі спадкової дисліпідемії чи метаболічних захворювань – це зниження рівня холестерину та нормалізація ліпідного обміну. Тому апаратне видалення ксантоми у Львові у таких пацієнтів лікар може доповнити медикаментозною терапією. 

Велике значення має лікувальна дієта, спрямована на обмеження в раціоні тваринних жирів. Це особливо важливо для дітей та пацієнтів із метаболічними порушеннями.

Профілактика ксантом

Профілактика ксантоми, або жирових наростів на шкірі, включає наступні заходи:

  1. Збалансоване харчування: уникайте вживання великої кількості жирних та калорійних продуктів. Замість цього, надавайте перевагу овочам, фруктам, повнозерновим продуктам та білковим джерелам з низьким вмістом жиру.
  2. Контроль ваги: зберігайте здорову вагу шляхом здорового харчування та регулярних фізичних вправ. Займайтеся спортом або фізичними вправами щодня протягом 30-60 хвилин.
  3. Прийом ліків за медичним призначенням: якщо у вас високий ризик розвитку ксантоми через гіперхолестеринемію або інші медичні стани, слід дотримуватися рекомендацій лікаря та приймати ліки для зниження рівня холестерину та керування іншими факторами ризику.
  4. Регулярні медичні огляди: відвідуйте лікаря для проведення регулярних медичних оглядів, особливо якщо у вас є ризикові фактори для розвитку ксантоми, такі як гіперхолестеринемія або синдром метаболічного X.
  5. Уникайте нікотину та алкоголю: уникайте споживання тютюну та вживання алкоголю, оскільки ці шкідливі звички можуть сприяти розвитку ксантоми та інших серцево-судинних захворювань.

Дотримання цих заходів може допомогти знизити ризик розвитку ксантоми та зберегти загальне здоров'я серця та судин.

Якщо у вас є підозра на ксантому, дерматологи Bogomolets Clinic чекають на очну консультацію у Львові або дистанційну діагностику, щоб усунути не тільки цей шкірний дефект, але й інші ускладнення, що спричиненні цією хворобою.

Лікування ксантоми

Популярные вопросы о Лікування ксантоми

Де найчастіше виникають ксантоми?

Ксантоми найчастіше виникають на шкірі, особливо на деяких ділянках тіла, де шари жирової тканини розташовані близько до поверхні шкіри:

  1. Згинальні поверхні суглобів, такі як лікті, коліна.
  2. Товста шкіра навколо очей, зокрема на верхній і нижній повіці.
  3. Шия, особливо ззаду.
  4. Спина.
  5. Долоні.

Крім того, ксантоми можуть виникати й на інших ділянках шкіри та в різних органах, якщо спостерігається системне захворювання, таке як ксантоматоз або диспліпідемія.

Цены на Лікування ксантоми в Львове

Записаться на консультацию
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією повторна (протягом 3 місяців)
Консультація лікаря-дерматолога з дерматоскопією

Врачи, предоставляющие эту услугу

Подробнее
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог
More Button
Дерматовенеролог, дерматоонколог, дитячий дерматолог

Досвід 28 років, дерматовенерологія - вища категорія, онкологія - перша категорія

Записаться на прием

Институт дерматологии и косметологии доктора Богомолец это ориентированный на пациента институт дерматологии мирового класса, где пациентов лечат эксперты в области медицинской и косметической дерматологии, имеющие знания во всех аспектах дерматологии

Отзывы пациентов

Оставить отзыв
Все отзывы
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим, хто це зробить!

Записаться на консультацию