Лікування вродженого пігментного невусу

Невуси або родимки - це шкірні утворення, якими природа відмітила будь-яку, навіть смагляву і чорну, шкіру. Більшість родимок є вродженими, ефектно підкреслюють зовнішність і не становлять небезпеки для здоров'я. Але за певних несприятливих умов вони здатні перероджуватися в меланому - найнебезпечнішу злоякісну пухлину шкіри.

Дерматологи та онкодерматологи Bogomolets Clinic професійно справляються і з будь-якою родимкою, і з передраковим утворенням, і з меланомою.

Пігментний невус - родимка, що потребує діагностики та профілактики

Пігментний невус, також пігментна родимка або просто родимка - це доброякісне пігментоване утворення шкіри вродженого або набутого походження. Оскільки невуси сформовані пігментними клітинами, вони завжди забарвлені в коричневий або чорний колір. Розміри досягають від 1,5 мм до 1 см, а вроджений гігантський пігментний невус здатний займати цілу ділянку тіла.

Родимки найчастіше розташовані на обличчі, шиї, руках і ногах. Вони також локалізуються на волосистій частині голови, спині, грудях і навіть слизових оболонках. Вони бувають як плоскими, так і такими, що підносяться над поверхнею шкіри. Пігментовані ділянки шкіри можуть бути безволосими або вкритими волоссям.

Причини пігментного невуса

Родимка або невус закладається на клітинному рівні ще в період ембріонального розвитку людини. Процес міграції пігментних клітин - меланоцитів - змінюється, внаслідок чого вони накопичуються в шкірі та створюють своєрідні депо. Тому зазвичай родимки присутні на шкірі з народження або з'являються в ранньому дитинстві.

Набуті пігментні невуси різної величини та локалізації здатні виникати на тілі під впливом певних чинників. До них належать гормональні зміни (пубертатний період, вагітність, вікова інволюція організму в зрілі роки), ультрафіолетове випромінювання (сонячна і штучна засмага), ендокринні порушення, хронічні запальні процеси шкіри.

Поява нових родимок також може спостерігатися як результат ендогенного стресу організму після перенесення хірургічної операції, важкої хвороби.

Види пігментних невусів

Залежно від зовнішніх особливостей і ступеня ризику, родимки класифікуються на такі типи:

  • епідермальний невус - це найбезпечніша родимка, розташована у верхніх шарах епідермісу на одному рівні зі шкірою. Виглядає як точка або плямочка коричневого, рідше чорного кольору. 
  • інтрадермальний або дермальний невус - це родимка, що залягає в глибині дерми і тому підноситься над поверхнею шкіри. Має вигляд опуклої горошини з гладкою або бородавчастою поверхнею, яка вросла в товщу шкіри або сидить на ніжці, через що схильна легко травмуватися. Колір варіює від тілесного і світло-коричневого до чорного. Іноді вкрита волоссям.
  • змішаний або прикордонний невус - це плоскі родимки або пігментні плями, що виникають на межі епідермісу і дерми.

Чим небезпечний пігментний невус

Більшість невусів безпечні для здоров'я. Але такі несприятливі чинники, як надлишок ультрафіолету і травма, підвищують ризик переродження. Більше за інші види родимок до озлоякіснення схильний інтрадермальний пігментний невус.

Тому найменша болючість, розтріскування і кровоточивість невуса, а також поява нових родимок - це причина насторожитися і пройти обстеження у дерматоонколога.

Діагностика пігментних невусів

Діагноз пігментний невус ставиться на підставі огляду і дерматоскопії. У нашій клініці проводять оптичну, епілюмінесцентну і цифрову дерматоскопію з фотофіксацією, що дає змогу детально розглянути структуру шкірного утворення і шари шкіри з 10-кратним збільшенням.

Володарям великої кількості родимок на тілі - від 50 до 100 і більше - ми пропонуємо послугу створення карти родимок. Це динамічне спостереження, за допомогою якого можна контролювати найменші зміни форми, рівномірності краю, розмірів, кольору родимки - і своєчасно проводити лікування.

Лікування пігментного невуса в Bogomolets Clinic

Дерматологи і дерматоонкологи нашої клініки проводять ефективне видалення пігментного невуса без болю і слідів.

Молодим пацієнтам ми зазвичай рекомендуємо тільки спостереження. Оскільки темний пігмент - меланін - через деякий час може знову виявлятися в рубці.

Пацієнтам зрілого віку рекомендується видалення. Пріоритетними методами лікування є хірургічне висічення і лазерна абляція. Видалити пігментний невус шкіри також можливо із застосуванням кріодеструкції рідким азотом і електрокоагуляції. Але вибір на користь того чи іншого методу робить тільки лікар.

Процедура проходить під місцевою анестезією і не супроводжується больовими відчуттями. Після процедури зону втручання обробляють спиртовою настоянкою календули і заклеюють бактерицидним лейкопластиром. Видалення відбувається в максимально щадних для шкірного покриву умовах, тому за необхідності можна відразу робити епіляцію.

Після видалення родимка направляється на гістологічне дослідження. Найкращі патоморфологи України з точністю визначають природу шкірного утворення, а лікарі оцінюють ступінь ризику.

Профілактика пігментних невусів

Головні чинники зовнішнього середовища, здатні запускати процеси злоякісного переродження невуса на меланому, - це сонячне випромінювання і травматизація (натирання одягом або мочалкою, розчісування під час свербіння шкіри, ушкодження бритвою та іншими гострими предметами). Тому найкращим засобом профілактики стане обмеження сонячних ванн і засмаги, виключення з гардероба тісного і синтетичного одягу. Родимку, яку постійно хочеться чухати, краще заклеїти бактерицидним лейкопластиром.

Ваша шкіра для нас - занадто прекрасна і цінна, щоб залишати її без високоточної діагностики та своєчасного лікування. Тому наші лікарі чекають на вас на консультацію і лікування в самому серці України - серці, що б'ється заради блага і здоров'я української нації.

Лікування вродженого пігментного невусу
Послуги
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 1
Видалення ліпоми
More Button
Детальніше
Ліпома - це дуже поширена доброякісна пухлина шкіри, яка відрізняється такими особливостями:складається виключно зі зрілих адипоцитів, тобто клітин підшкірної жирової клітковини;має вигляд підшкірної кульки завбільшки 1,5-2 см, яка може досягати 5-10 см; найчастіше виникає як одинична папула (
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 2
Онлайн-консультації (дистанційна діагностика)
More Button
Детальніше
Онлайн-консультація - це діагностика новоутворень на шкірі лікарем за допомогою інструментів телемедицини. BOGOMOLETS CLINIC надає унікальну можливість кожній людині, у котрої є підозрілі родимки, гемангіоми, рубці, вугрова хвороба отримати висококваліфіковану консультацію досвідчених експертів, не
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 3
Карта родимок
More Button
Детальніше
25 000 виявлених у світі нових випадків злоякісної меланоми у 2021 році. 57 000 смертей. Як наслідок, рак шкіри є одним із найпоширеніших і смертоносних видів раку у світі протягом багатьох років. Тенденція все ще зростає. І за аналітикою дерматоонкологів до 2040 року кількість випадків може зрости
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 4
Лікування екземи
More Button
Детальніше
Екзема, також дерматит - це незаразне запальне захворювання шкіри, яке зустрічається у 3% дітей і дорослих і може вражати будь-яку частину тіла. Це досить глибоке запалення шкіри, яке розвивається в шипуватому шарі епідермісу і сосочковому шарі дерми. Протікаючи в гострій або хронічній формі,
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 5
Діагностика пігментних (родимих) плям
More Button
Детальніше
Пігментні або родимі плями - це унікальний малюнок людської шкіри, який являє собою локальне скупчення меланоцитів. Пігментні плями не завжди є захворюванням, що потребує лікування - але завжди потребують діагностики. Адже тільки професійне дерматологічне обстеження дає змогу визначити ступінь
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 6
Лікування атероми
More Button
Детальніше
Атерома - це доброякісна пухлина сальної залози, яка має свої особливості: у більшості випадків протікає як запально-інфекційний процес;виглядає як підшкірна шишка з гладкою поверхнею, шкіра над якою незмінена або почервоніла;може досягати значних розмірів;з'являється як одиничний елемент, але
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 7
Лікування атопічного дерматиту
More Button
Детальніше
Атопічний дерматит - це поширене запальне захворювання шкіри алергічного походження, що вирізняється спадковою схильністю, хронічним перебігом із частими рецидивами, схильністю до інфікування та гнійних ускладнень.Атопічний дерматит - це переважно дитяче захворювання, яке зустрічається у 20%
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 8
Консультація дерматолога із дерматоскопією
More Button
Детальніше
Дерматологічні захворювання вважаються одними з найпоширеніших. Здебільшого такі хвороби не відносяться до особливо важких і не завдають серйозної шкоди здоров'ю. Проте вони можуть провокувати різні запальні процеси і навіть онкологію, що погіршує самопочуття та загальний стан людини. Тому
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 9
Лікування акне (вугревої хвороби)
More Button
Детальніше
Акне - це поширена дерматологічна проблема, яка є актуальною для 90% людей юнацького та зрілого віку, загрожує тяжкими рубцевими змінами шкіри та потребує грамотного вирішення.Гармонійно поєднуючи сучасне лікування і професійний догляд, дерматологи Bogomolets Clinic допомагають пацієнтам
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 10
Лікування ксантоми
More Button
Детальніше
Ксантома - це доброякісна жирова пухлина шкіри, етіологія якої в 50% випадків пов'язана з важкими метаболічними порушеннями. Вона не викликає болю і не остає злоякісною. Але в міру зростання починає заважати, особливо якщо знаходиться на розгинальних поверхнях рук або ніг.З безлічі доброякісних
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 11
Лікування кропив'янки
More Button
Детальніше
Кропив'янка, також уртикарія, уртикарний висип - це запальне захворювання шкіри, що є однією з найяскравіших і найпоширеніших алергійних реакцій організму та перебігає в гострій або хронічній формі.Кропив'янка - це захворювання зі шкірними проявами, але багатофакторним механізмом розвитку: як
Лікування вродженого пігментного невусу — Фото 12
Лікування грибка нігтів
More Button
Детальніше
Грибок нігтів, також мікоз нігтів, дерматомікоз, грибкова оніхія або оніхомікоз - це грибкове ураження нігтьових пластин на руках і ногах, з яким стикається 10% людей. Чоловіки, особливо зрілого та похилого віку, схильні до захворювання більше за жінок.Грибок нігтів - це дерматомікоз, який важко

Записатись на прийом

Інститут дерматології і косметології доктора Богомолець це орієнтований на пацієнта інститут дерматології світового класу, де пацієнтів лікують експерти в галузі медичної та косметичної дерматології, які мають знання у всіх аспектах дерматології

Записатись на консультацію