Види дерматиту: симптоми, причини виникнення, лікування в клініці Богомолець

Види дерматиту: симптоми, причини виникнення, лікування в клініці Богомолець

Дерматит - це термін, який об'єднує ряд запальних процесів шкіри різної етіології. Поширені прояви дерматиту включають почервоніння, лущення, пузирі і свербіж на ділянках хронічного запалення. Дерматити бувають у дорослих і дітей. Кожен тип дерматиту має характерні ознаки та симптоми; досвідчені лікарі клініки Богомолець на практиці можуть розрізнити їх, а також відрізнити від інших запальних захворювань шкіри.

Які види дерматиту бувають? У медицині виділяють більше десятка видів дерматиту, розглянемо найпоширеніші види захворювань і їх прояви.

Атопічний дерматит- це хронічне, а часто спадкове захворювання яке зустрічається у дітей і протікає з періодами ремісії і загострень. Найчастіше атопічним дерматитом хворіють діти у віці від 3 місяців до 7 років. Проявляється даний вид дерматиту почервонінням, свербіжем, з рясними виділеннями і утвореннями кірочок і пухирців. Доктора клініки Богомолець мають великий досвід діагностики дерматиту, своєчасно і індивідуально підберуть лікування зовнішніми засобами і дієтою, зможуть полегшити життя вашій дитині, мінімізувати ризик появи загострень атопічного дерматиту.

Себорейний дерматит - цей вид дерматиту характеризується хронічним запаленням шкіри в місцях скупчення сальних залоз. Шкіра виробляє надлишкову кількість секрету сальних залоз, що є сприятливим середовищем для росту мікроорганізмів, які сприяють розвитку дерматиту. До найбільш частих провокуючих агентів дерматиту відносяться грибки Pityrosporum ovale. Себорейний дерматит частіше локалізується на шкірі волосистої частини голови, грудей, спини, обличчя.Може мати різні симптоми: дерматит на голові проявляється появою бляшок з жирними жовтими лусочками; дерматит на обличчі може проявитися червоними плямами з чіткими межами. Себорейний дерматит супроводжується порушенням роботи і захворюваннями шлунково-кишкового тракту, тому підхід до лікування і діагностики даного виду дерматиту повинен бути комплексним, із залученням гастроентеролога, і підбирається лікарем клініки Богомолець для кожного пацієнта індивідуально.

Фотодерматит або алергія на сонце - це реакція, яка супроводжується шкірними та загальними проявами на вплив сонячного світла. Найбільш частими симптомами даного дерматиту є почервоніння, інтенсивний свербіж шкіри і печіння, поява пухирців і лущення після перебування на сонці. Найчастіше локалізуються на руках, обличчі та тулубі. Самі сонячні промені не мають ніякого алергічного компонента, який провокує дерматит.Алергічна реакція може виникати при взаємодії сонячного проміння з речовинами, розташованими на шкірі або в ній. Дерматит може бути спровокований - впливом зовнішніх чинників: прояви дерматиту на обличчі після використання декоративної / доглядової косметики, парфумів, мазі, засобів для прання одягу, побутової хімії. Деякі овочі та рослини можуть викликати чутливість до сонця, коли вони вступають в контакт зі шкірою, виникають набряки, почервоніння і свербіж на поверхні шкіри рук, де залишилися краплі соку від фруктів.Також дерматит викликаний впливом внутрішніх факторів: продукти харчування, медикаментозні засоби (частіше за інших це антибіотики, транквілізатори, антидепресанти), захворювання кровоносної системи, ендокринні порушення. У дітей дуже слабка захисна реакція шкіри, тому дітям до 3-х років взагалі категорично не рекомендується перебувати під прямими сонячними променями. Використовуйте сонцезахисні засоби з високим ступенем фотозахисту, бажано кожні дві години. Для того щоб запобігти прояву симптомів сонячного дерматиту, фахівці клініки, проведуть детальний розбір причини даного захворювання і підберуть найсучасніше лікування і методи профілактики індивідуально для Вас і вашої дитини.

Алергічний дерматит - цей тип дерматиту є реакцією імунної системи організму на речовину, яка контактує зі шкірою. Іноді шкіра може стати чутливою вже після одного впливу, а в інших випадках чутливість виникає тільки після багаторазового контакту з речовиною. Після виникнення у людини чутливості подальший вплив викликає сильне свербіння і дерматит від 4 до 24 годин. Тисячі речовин можуть привести до алергічного контактного дерматиту. Найбільш поширеною причиною можуть бути речовини, що містяться в

рослинах (отруйний плющ);

гумі (латекс і ін.);

антибіотиках;

ароматичних речовинах;

консервантах;

деяких металах (нікель і кобальт).

Люди можуть без проблем використовувати (або піддаватися впливу) речовини протягом багатьох років з подальшим раптовим розвитком алергічної реакції. Навіть мазі, креми і лосьйони, які використовуються для лікування дерматиту, можуть викликати таку реакцію, тому лікарі нашої клініки підбирають лікування індивідуально для кожного пацієнта.Дерматит може розвиватися від впливу багатьох матеріалів, з якими Ви стикаєтесь на роботі (професійний дерматит кистей). У нашій клініці Ви можете пройти сучасну діагностику (патч-тестування), для встановлення точного діагнозу, яке допоможе знайти ті побутові алергени, які викликають алергічний дерматит. Після чого Ви отримаєте рекомендації лікаря, і список речовин які провокують дерматит, і де вони містяться. Дана процедура абсолютно безболісна і максимально безпечна, більш розгорнуту інформацію Ви зможете отримати у Вашого лікаря в клініці Богомолець на прийомі.

Контактний дерматит це свого роду підвид алергічного дерматиту, який провокують речовини, які часто або одноразово контактують зі шкірою на певній ділянці. Проявляється почервонінням і свербінням шкіри, пухирцями, а також чіткими межами, наприклад, після перцевого пластиру при болях в спині. Як правило, даний вид дерматиту дуже добре подається лікуванню, наші фахівці використовують найновіші протоколи лікування, тому обов'язково потрібно звернутися в клініку для призначення зовнішньої, а в деяких випадках і внутрішньої терапії.

Записатись на консультацію