Монгольська пляма

Монгольська пляма

Монгольська пляма – це вроджений пігментний невус сіро-блакитного, синюшного, іноді зеленуватого відтінку. Таке забарвлення пов'язане з порушенням залягання пігменту меланіну в шкірі ще при ембріональному розвитку плоду.

 

Чому монгольська? Тому що з такою плямою народжуються діти, що належать до монголоїдної раси або ж мають таких предків в своєму роду: китайці, корейці, в'єтнамці, японці, киргизи, казахи, індонезійці, індіанці, ескімоси, айни, якути, буряти та ін.

Монгольська пляма буває овальної або неправильної форми і дуже схожа на синець. Найчастіше такі плями розташовані в попереково-крижовій та сідничній зонах, рідше – на плечах, кінцівках та інших ділянках тіла. Їх розмір може коливатися від слабо помітної невеликої плямочки до обширної плями, що покриває цілі частини тіла немовляти. У малюка може бути одна або кілька таких плям.

Особливість монгольських плям у тому, що у переважній більшості випадків вони тьмяніють і повністю зникають до 3-5 років життя дитини, рідше – до підліткового віку. У дуже рідкісних випадках пляма зберігається у дорослих осіб.

При народженні дитини з такою плямою батькам необхідно звернутися до кваліфікованого лікаря для диференційної діагностики та встановлення діагнозу. Іноді монгольські плями можуть бути сплутані з судинними плямами або іншими новоутвореннями на шкірі.

Монгольська пляма не становить небезпеки здоров'ю дитини і ніколи не перероджується в меланому. Не було відзначено жодного подібного випадку у світовій медичній практиці.

 

Записатись на консультацію